2017 © Wszystkie prawa zastrzezone

Audyt zerowy za 0zł

Zadzwoń lub napisz - umówimy się na pierwszą wizytę - tzw. audyt zerowy. Ustalimy warunki współpracy oraz cenę. Nasza wizyta NIC NIE KOSZTUJE!!!

Kontakt

Utrzymanie wnętrza budynku i terenów zielonych w odpowiednim stanie znacząco wpływa na komfort mieszkańców. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą kierowaną do firm, osób osób i instrytucji zarządzających nieruchomościami. Nasza oferta to m.in usługi związane z pozbywaniem się niechcianych gości (szkodników, robaków, insektów), dezynfekcją, czyszczeniem kanałów zsypowych, sprzątaniem mieszkań, pomieszczeń, piwnic.

Deratyzacja

to wszystkie zabiegi mające na celu zwalczanie gryzoni wraz z zabezpieczeniem przed nimi obiektów.

 • deratyzacja budynków mieszkalnych, przemysłowych
 • deratyzacja kanalizacji
 • deratyzacja obszarów otwartych - parki, sady, skwery
 • obsługa nieruchomości w zakresie POWSZECHNEJ AKCJI DERATYZACYJNEJ
 • sprzedaż trutek na akcję deratyzacyjną
>

Nasza firma otrzymując zlecenie na deratyzację, zwalczanie rozpoczyna od wyłożenia trucizn, pułapek itp. W odróżnieniu od większości firm nie kończymy usługi, w tym momencie, regularnie kontrolujemy efekty naszej akcji. Podczas każdej kontroli uzupełniamy lub wymieniamy preparaty deratyzacyjne. Usługę zakańczamy po kilku wizytach w momencie, kiedy gryzonie przestaną pobierać trutkę oraz nasz pracownik stwierdzi, że nie ma śladów obecności gryzoni. Nasza firma posiada umowę z firmą odbierającą niebezpieczne odpady, wszystkie resztki trutek i padłe gryzonie przekazujemy do utylizacji.

Powszechna akcja deratyzacyjna

Powszechna akcja deratyzacyjna ogłaszana jest przez prezydentów miast dwa razy do roku: na wiosnę i na jesień. Obwieszczenie to obliguje wszystkich właścicieli i zarządców nieruchomości do wyłożenia trutek na gryzonie w administrowanych obiektach w określonym terminie oraz zebranie po akcji padliny i resztek trutek oraz przekazanie ich do utylizacji.

Podstawy prawne

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji wynika z:

 • art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 05.12.2008 o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
 • uchwały Rady Miasta lub Gminy właściwej dla lokalizacji nieruchomości

Sankcje za niewykonanie obowiązkowej deratyzacji wynikają z:

 • art. 10 ust. 2a z dnia 13.09.1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
 • art. 50 pkt 2 ustawy z dnia 05.12.2008r. o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób u ludzi

Dezynfekcja

to zabieg sanitarny mający na celu zniszczenie mikroorganizmów chorobotwórczych (odkażanie).

 • dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu
 • dezynfekcja mieszkania po zmarłym
 • dezynfekcja i mycie kanałów zsypowych oraz komór zsypowych
 • dezodoryzacja - likwidacja przykrych zapachów
 • ozonowanie – dezynfekcja, odgrzybianie i usuwanie zapachów
 • odgrzybianie chemiczne

Dezynsekcja

to czynności mające na celu tępienie szkodliwych i niepożądanych insektów.

 • dezynsekcja w pomieszczeniach zamkniętych - mieszkania, piwnice
 • dezynsekcja terenów otwartych - odkomarzanie, zwalczanie much, meszek
 • likwidacja gniazd os i szerszeni

Czyszczenie i mycie kanałów zsypowych

Zajmujemy się czyszczeniem i dezynfekcją kanałów zsypowych przy wykorzystaniu odpowiednich środków chemicznych i wysokociśnieniowych myjek spalinowych i elektrycznych wraz z oprzyrządowaniem do czyszczenia rur (wąż postępujący do mycia kanalizacji). Cały proces jest bezpieczny dla ludzi i środowiska — nasze środki posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH). W trakcie prac dbamy także o to, aby ograniczyć nieprzyjemne zapachy (używamy koncentratów zapachowych, które dają świeży i przyjemny zapach). Używamy do tego urządzeń ciśnieniowych i środków dezynfekujących / chemicznych. Użyte substancje nie zagrażają środowisku naturalnemu i posiadają odpowiednie atesty. Usługę rozpoczynamy od zapoznania się naszego pracownika z zabrudzeniami kanału zsypowego. Następnie czyścimy powierzchnie odpowiednim środkiem chemicznym przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej. Do mycia używamy podwyższonej temperatury tj. 80 do 120 stopni Celsjusza.

W trakcie prac ścieki zbieramy do specjalnej
beczki asenizacyjnej i przekazujemy do utylizacji.

Sprzątanie, wywóz nieczystości, gabarytów

Oferujemy szybkie, bezpieczne i profesjonalne sprzątanie pomieszczeń z gabarytów, nieczystości, ptasich odchodów. Usługi te najczęściej wykonujemy po zmarłym, bezdomnym oraz po ”zbieraczach”.

Usługa jest wykonywana kompleksowo:

 • sprzątnięcie
 • wywóz
 • utylizacja
 • dezynfekcja
 • dezynsekcja
 • dezodoryzacja poprzez ozonowanie

Proponujemy kompleksową usługę dla osób prywatnych, jak również firm. Wywóz śmieci oraz innych nieczystości i odpadów. Zapewniamy wywóz i zagospodarowanie wszystkich odpadów stałych, wielkogabarytowych, odpadów budowlanych. Odpady usuwane są zgodnie z umową, w sposób gwarantujący czystość i bezpieczeństwo Klientów. Odpady bezużyteczne wywożone są do spalarni lub na składowisko odpadów.

Mieszkanie po zmarłym

Specjalizujemy się w sterylizacji, dezynfekcji i sprzątaniu miejsc, w których doszło do zgonu w tym mieszkań i domów po zmarłych osobach. Miejsca po tego typu zdarzeniach wymagają szczególnego potraktowania higienicznego. Wykonywanie sprzątania samodzielnie staje się niebezpieczne ze względu na aminy i jad wytwarzany przez organizm po zgonie. Tego typu usługi polecamy zlecić wykwalifikowanej firmie. W P.U.H KARAŚ S.C wykorzystujemy ozonowanie, które zapewnia usunięcie nieprzyjemnych zapachów oraz neutralizuje drobnoustroje, alergeny, bakterie i zarazki. Po wykonaniu usługi masz pewność, że możesz bezpiecznie zamieszkać / użytkować dany budynek czy pomieszczenie. Usuwamy wszelkie płyny, odpadki organiczne, ślady krwi, tkanki znajdujące się na miejscu zdarzenia. W razie potrzeby zabezpieczamy miejsce wypadku przed dostępem osób postronnych.

Mycie fasady budynków

Elewacja wielu budynków z czasem pokrywa się zanieczyszczeniami z powietrza. Myjemy i dezynfekujemy fasady/elewację budynków zanieczyszczonych przez brudne powietrze, dym, spaliny, ptasie odchody, błoto lub biologicznie. Wstępne mycie przeprowadzamy roztworem preparatu silnie pieniącego, następnie spłukujemy fasadę budynku wodą pod dużym ciśnieniem i przystępujemy do mycia właściwego oraz dezynfekcji.

 • usługa bezpieczna dla ścian
 • nie wymaga rusztowań
 • zabezpiecza przed ponownym zabrudzeniem
 • często elewacja nie wymaga malowania - wystarczy wyczyszczenie

Stosujemy jedynie odpowiednie i bezpieczne dla elewacji środki. Często mycie elewacji może okazać się działaniem mało skutecznym — tego typu zabrudzenia wymagają odpowiedniego oszacowania głębokości oraz rozpoznania, na jakim podłożu występują. Dopiero wtedy efekty czyszczenia są zaskakujące i przywracają estetykę i blask.

Nieprzyjemne zapachy

Dzięki wykorzystaniu biotechnologii pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów z dowolnych pomieszczeń, biur, piwnic i innych miejsc, w których zamierzasz przebywać. W neutralizacji zapachów używamy biodegradowalnych preparatów, które są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Pomagamy zneutralizować zapachy związane ze zwierzętami czy osobami starszymi (np. nietrzymanie moczu) w mieszkaniu/domu.

Do neutralizacji zapachów świetnie sprawdza się ozonowanie, które z powodzeniem usuwa zapachy klejów, farb, dymu papierosowego, moczu, zwierząt, grzybów, spalenizny i wielu innych... Ozon to ta sama substancja, którą możemy poczuć po burzy - wtedy gdy czujemy świeże powietrze. Usuwamy nieprzyjemne zapachy z domów, mieszkań, samochodów, biur, palarni, przyczep kempingowych.

Odgrzybianie

Zalana piwnica, zapomniane lub nieogrzewane mieszkanie? Z pomocą przychodzi usługa odgrzybiania. Grzyby i pleśń są toksyczne i zagrażają naszemu zdrowiu — stąd ważne jest, aby wyeliminować je z domów, mieszkań , biur i innych budynków, w których przebywamy. Odgrzybianie to nie tylko usuwanie ze ścian to także meble, podłogi, fugi, wyposażenie, wentylacja, klimatyzacja i inne...

Do odgrzybiania używamy preparatów, które są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska. Każdorazowo odgrzybianie wymaga wietrzenia pomieszczeń, w których zastosowano preparaty.

Pozbędziemy się...

 • pleśń
 • grzyb domowy
 • glony
 • mech
 • bakterie
 • wykwity solne

Często grzyby i pleśń wymagają odpowiedniej diagnozy w zakresie rodzaju oraz głębokości perforacji materiału (jak głęboko sięga). Proponujemy profesjonalne ekspertyzy mykologiczno-budowlane oraz opinie mykologiczne. Badania laboratoryjne powietrza, a także wymazy ze ścian i drewna w celu ustalenia rodzaju grzyba.

Odkomarzanie

Odkomarzanie posesji, terenów leśnych, terenów przy restauracjach (ogródków), pól golfowych oraz wielkoobszarowe odkomarzania na terenie gmin, miejsc imprez plenerowych. Zabieg w ogromnym stopniu zmniejszy populację uciążliwych insektów, co poprawi komfort i bezpieczeństwo epidemiczne użytkowników. Firma nasza dysponuje wyspecjalizowanym wysokociśnieniowym opryskiwaczem (zamgławiaczem) spalinowym włoskiej firmy Tifone oraz czterema ręcznymi turbinami spalinowymi. Urządzenie Tifone jest jednym z trzech w całej Polsce. Jest on zainstalowany na samochodzie terenowym, oprysk jest możliwy z ulicy, ponieważ maszyna ma zasięg do 60 metrów w każdą stronę.

Tereny zabudowane lub takie gdzie nie będzie możliwe dojechanie ciężkim zamgławiaczem, opryskamy z ręcznych turbin spalinowych. w przypadku rozlewisk ze stojącą wodą, są one obsiewane granulatem larwobójczym — larwicyd. Zastosowanie obydwu metod — oprysk i larwicyd gwarantuje maksymalną skuteczność zabiegu. Ze względu na biologię, cykl rozwojowy oraz dużą mobilność komarów, meszek itp. zalecane jest wykonanie zabiegu dwukrotnie w odstępach czasu około dwóch do czterech tygodni — w zależności od pogody i temperatur. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo pożytecznych owadów np. pszczół, dezynsekcję przeprowadzamy w godzinach późno popołudniowych do nocy.

Oznowanie pomieszczeń

Dysponujemy wysokowydajnym generatorem ozonu, który wykorzystujemy do dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniach, samochodach wszystkich innych miejscach gdzie mamy do czynienia z nieprzyjemnymi zapachami, zagrożeniami mikrobiologicznymi czy grzybami – pleśniami. Ozonowanie ma nieograniczone zastosowanie, od mieszkań, lokali usługowych poprzez instalacje klimatyzacji przemysłowych do wnętrz samochodów i klimatyzacji samochodowych. Z powodzeniem usuwa zapachy klejów, farb, dymu papierosowego, moczu, zwierząt, grzybów, spalenizny i wielu innych... Ozon to ta sama substancja, którą możemy poczuć po burzy — wtedy gdy czujemy świeże powietrze. Usuwamy nieprzyjemne zapachy z domów, mieszkań, samochodów, biur, palarni, przyczep kempingowych.

OZONOWANIE – jest nowoczesną metodą dezynfekcji, która zwalcza bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, likwiduje przykre zapachy (nie maskuje zapachów).

Zalana piwnica

W ofercie mamy pełen zakres usług związanych z zalaną piwnicą. Opróżniamy zalane pomieszczenia, wywozimy meble, elektrośmieci i inne niepotrzebne wyposażenie. Doprowadzamy piwnice do ładu i porządku. Dezynfekujemy i neutralizujemy nieprzyjemne zapachy. Zajmujemy się także likwidacją grzybów, pleśni i podobnych.

Odgrzybianie piwnicy

Grzyby i pleśń są toksyczne — zagrażają naszemu zdrowiu. Stąd tak ważne jest, aby wyeliminować je z miejsc, w których przebywamy. Odgrzybianie to nie tylko usuwanie ze ścian to także meble, podłogi, fugi, wyposażenie, wentylacja, klimatyzacja i inne... Do odgrzybiania używamy preparatów, które są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska. Każdorazowo odgrzybianie wymaga wietrzenia pomieszczeń, w których zastosowano preparaty.

Zadzwoń - zamów bezpłatną wycenę
530 530 520
Zadzwoń - zamów bezpłatną wycenę
530 530 520

DDD Karaś Sp. z o.o. Sp. K

ul. Wiśniowa 43
41-600 Świętochłowice

tel: 530 530 520

Siedziba firmy

ul. Wiśniowa 43
41-600 Świętochłowice
530 530 520
32 246 14 71
32 506 53 20 (od 8.00 do 16.00)

Polska południowa

Tomasz Karaś

601 638 257

biuro@karasddd.pl

Polska centralna

Michał Karaś

530 530 520

biuro@karasddd.pl

Sprzedaż internetowa

Iwona Rzepecka

502 083 045

sprzedaz@karasddd.pl

530 530 520