2017 © Wszystkie prawa zastrzezone

Audyt zerowy za 0zł

Zadzwoń lub napisz - umówimy się na pierwszą wizytę - tzw. audyt zerowy. Ustalimy warunki współpracy oraz cenę. Nasza wizyta NIC NIE KOSZTUJE!!!

Kontakt

Nasza firma świadczy usługi w zakresie odszczurzania, zwalczania insektów oraz likwidacji drobnoustrojów chorobotwórczych. Działalność swoją rozpoczęliśmy w roku 1991. Od samego początku koncentrowaliśmy się na pogłębianiu wiedzy i zdobywaniu nowych kwalifikacji, tak aby nasze usługi były bezpieczne i skuteczne. w roku 1995 powstało Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji, którego jesteśmy współzałożycielami. W ostatnich latach wyspecjalizowaliśmy się we wdrażaniu i obsłudze programu ochrony przed szkodnikami, będącego elementem GMP oraz systemu HACCP (więcej w dziale Usługi).

Dezynfekcja

Dezynfekcja - (odkażanie) jest zabiegiem sanitarnym mającym na celu zniszczenie mikroorganizmów chorobotwórczych. Nasze środki posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH). W trakcie prac dbamy także o to, aby ograniczyć nieprzyjemne zapachy (używamy koncentratów zapachowych, które dają świeży i przyjemny zapach). Używamy do tego urządzeń ciśnieniowych i środków dezynfekujących / chemicznych. Użyte substancje nie zagrażają środowisku naturalnemu i posiadają odpowiednie atesty. Usługę rozpoczynamy od zapoznania się naszego pracownika z zabrudzeniami. Czyścimy powierzchnie odpowiednim środkiem chemicznym przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej. Do mycia używamy podwyższonej temperatury tj. 80 do 120 stopni Celsjusza.

Dezynsekcja

Dezynfekcja - (odkażanie) jest zabiegiem sanitarnym mającym na celu zniszczenie mikroorganizmów chorobotwórczych.

Deratyzacja

Deratyzacja to wszystkie zabiegi mające na celu zwalczanie gryzoni wraz z zabezpieczeniem przed nimi obiektów. Powszechna akcja deratyzacyjna ogłaszana jest przez prezydentów miast dwa razy do roku: na wiosnę i na jesień. Obwieszczenie to obliguje wszystkich właścicieli i zarządców nieruchomości do wyłożenia trutek na gryzonie w administrowanych obiektach w określonym terminie oraz zebranie po akcji padliny i resztek trutek i przekazanie ich do utylizacji.

Nasza firma otrzymując zlecenie na deratyzację, zwalczanie rozpoczyna od wyłożenia trucizn, pułapek itp. W odróżnieniu od większości firm nie kończymy usługi, w tym momencie, regularnie kontrolujemy efekty naszej akcji. Podczas każdej kontroli uzupełniamy lub wymieniamy preparaty deratyzacyjne. Usługę zakańczamy po kilku wizytach w momencie, kiedy gryzonie przestaną pobierać trutkę oraz nasz pracownik stwierdzi, że nie ma śladów obecności gryzoni. Nasza firma posiada umowę z firmą odbierającą niebezpieczne odpady, wszystkie resztki trutek i padłe gryzonie przekazujemy do utylizacji.

Powszechna akcja deratyzacyjna

Powszechna akcja deratyzacyjna ogłaszana jest przez prezydentów miast dwa razy do roku: na wiosnę i na jesień. Obwieszczenie to obliguje wszystkich właścicieli i zarządców nieruchomości do wyłożenia trutek na gryzonie w administrowanych obiektach w określonym terminie oraz zebranie po akcji padliny i resztek trutek oraz przekazanie ich do utylizacji.

Podstawy prawne

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji wynika z:

 • art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 05.12.2008 o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
 • uchwały Rady Miasta lub Gminy właściwej dla lokalizacji nieruchomości

Sankcje za niewykonanie obowiązkowej deratyzacji wynikają z:

 • art. 10 ust. 2a z dnia 13.09.1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
 • art. 50 pkt 2 ustawy z dnia 05.12.2008r. o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób u ludzi

Odgrzybianie

Zalana piwnica, zapomniane lub nieogrzewane pomieszczenia? Z pomocą przychodzi usługa odgrzybiania. Grzyby i pleśń są toksyczne i zagrażają naszemu zdrowiu — stąd ważne jest, aby wyeliminować je z domów, mieszkań , biur i innych budynków, w których przebywamy. Odgrzybianie to nie tylko usuwanie ze ścian to także meble, podłogi, fugi, wyposażenie, wentylacja, klimatyzacja i inne... Do odgrzybiania używamy preparatów, które są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska. Każdorazowo odgrzybianie wymaga wietrzenia pomieszczeń, w których zastosowano preparaty.

Skutecznie walczymy z:

 • pleśń
 • glony
 • mech
 • bakterie

Często grzyby i pleśń wymagają odpowiedniej diagnozy w zakresie rodzaju oraz głębokości perforacji materiału (jak głęboko sięga). Proponujemy profesjonalne ekspertyzy mykologiczno-budowlane oraz opinie mykologiczne. Badania laboratoryjne powietrza, a także wymazy ze ścian i drewna w celu ustalenia rodzaju grzyba.

Monitoring obecności szkodników w obiekcie

Firmom, które mają podpisaną z nami umowę, na monitoring obiektu przed szkodnikami gwarantujemy:

 • wynajem i montaż wysokiej, jakości urządzeń do zabezpieczenia i monitoringu zakładu przed szkodnikami
 • przygotowanie i prowadzenie profesjonalnej dokumentacji spełniającej wymogi audytorów systemów BRC, HACCP, AIB, IFS, TESCO oraz normy żywnościowej ISO.
 • przygotowanie okresowo w razie potrzeby trendów aktywności szkodników w zakładach.
 • darmowe szkolenia z zakresu ochrony przed szkodnikami
 • pomoc w kontaktach z inspekcją sanitarną i weterynaryjną oraz audytorami
 • nieodpłatne interwencyjne usługi zwalczania wszystkich szkodników w razie ich wystąpienia
 • w pierwszej kolejności odpowiadamy na wezwanie interwencyjne

Dla szczególnie wymagających klientów wdrażamy elektroniczny system ochrony obiektów przed szkodnikami z natychmiastowym powiadomieniem o aktywności szkodników. Baza danych z przeglądów urządzeń DDD dostępna jest dla klienta dzięki autorskiej aplikacji wykonanej w technologii RWD.

Wdrożenie i obsługa programów ochrony przed szkodnikami na podstawie Dobrych Praktyk Produkcyjnych i Higienicznych (GMP, GHP) będące wstępem do wdrożenia systemu HACCP - aktualnie wymagane przez Weterynarię i Sanepid oraz audytorów systemów jakości i bezpieczeństwa żywności

Ochrona przed szkodnikami:
Jak działamy?

WARIANT 1

premium

WARIANT 2

optymalny

WARIANT 3

interwencyjny

Zadzwoń - zamów bezpłatną wycenę
530 530 520
Zadzwoń - zamów bezpłatną wycenę
530 530 520

DDD Karaś Sp. z o.o. Sp. K

ul. Wiśniowa 43
41-600 Świętochłowice

tel: 530 530 520

Siedziba firmy

ul. Wiśniowa 43
41-600 Świętochłowice
530 530 520
32 246 14 71
32 506 53 20 (od 8.00 do 16.00)

Polska południowa

Tomasz Karaś

601 638 257

biuro@karasddd.pl

Polska centralna

Michał Karaś

530 530 520

biuro@karasddd.pl

Sprzedaż internetowa

Iwona Rzepecka

502 083 045

sprzedaz@karasddd.pl

530 530 520